5 dôvodov, prečo ísť na dovolenku

Všetci z času na čas potrebujeme prestávku, inak sa vystavujeme stresu. Ak ste si nedávno našli novú prácu alebo sa snažíte urobiť dobrý dojem, možno máte pokušenie vzdať sa dovolenky zo strachu, že to na vás bude vrhať zlé svetlo, alebo že to spôsobí, že budete zaostávať v práci. Možno máte pocit, že to  neprospieva vašej kariére, v skutočnosti nezobrať si dovolenku môže zhoršiť vašu produktivitu.

Takže ak sa nad tým zamyslíte, dovolenka je pre vašu kariéru priam nevyhnutná. Len majte na pamäti, že by ste si v práci mali všetko zorganizovať tak, aby s tým vaši kolegovia, nebodaj šéf nemali žiadne starosti.

týmová práce

Tu je niekoľko dôvodov, prečo je dovolenka užitočná.
 
1. Lepšia produktivita
Možno si myslíte, že pracovať neskoro do večera a nevyužiť voľno znamená, že urobíte viac práce, ale výskum zistil, že zamestnanci, ktorí pracujú dlhé hodiny, nie sú takí kreatívni a je ťažké udržať rovnakú úroveň intenzity vo svojej práci. Tým, že pracujete príliš usilovne by mohlo narušiť kvalitu vašej práce.

úspěch

2. Budete zdravší
Ak nevyužijete voľno na oddych a odpočinok, vystavujete sa riziku, že budete viac vystresovaní. Stres môže mať negatívne dôsledky na vaše zdravie, ako je vysoký krvný tlak, srdcové choroby a depresia. Preto je dôležité starať sa o seba rovnako, ako o vašu pracovnú záťaž.

3. Čas strávený s vašimi blízkymi
Je pravdepodobné, že ak pracujete dlhé hodiny, nebudete tráviť toľko času so svojimi blízkymi, ako by ste chceli. Preto využite voľno, na ktoré máte nárok a môžete si voľný čas užiť so svojimi blízkymi, či už doma alebo na výlete. Čas strávený so svojimi priateľmi a rodinou vám môže zlepšiť náladu po stresujúcom dni v práci.

4. Nové skúsenosti
Vezmite si dovolenku a zažite nové veci, lebo neskôr môžete ľutovať. Otvorte dvere novým príležitostiam v budúcnosti.

krajina
 
5. Dôležitá je rovnováha medzi pracovným a súkromným životom
Pri nerovnováhe medzi pracovným a súkromným životom je pravdepodobné, že začnete mať negatívne pocity voči práci alebo vášmu zamestnávateľovi a mohlo by sa to podpísať na vašom zdraví. Aby ste boli v práci šťastní, je dôležité, aby ste boli schopní vyvážiť prácu a svoj osobný život.