Máte dosť odvahy ostrihať si vlasy sama doma?

Aj keď ide o úplne jednoduchú vec, niektoré ženy sa jednoducho neodvážia. Majú proste strach, že by odstrihli viac ako plánovali a vyzerali potom príšerne. Všetci predsa vieme, že vlasy nenarastú zo dňa na deň o 10 centimetrov a preto si všetky našu vypestovanú korunu krásy udržiavame a vážime.
Ak už však máte vlasy pridlhé a dlho ste nenavštívili kaderníčku, môžu vás prestať poslúchať zastavením rastu.

fénování

Taktiež sa vám môže stať, že ak máte príliš zničené končeky, toto zničenie začne napádať vlasy vyššie a vyššie a neskôr budete nútená ostrihať si ich oveľa viac, ako ste sama chcela.
Preto zbytočne dlho nečakajte a chopte sa sama doma nožničiek. Nezaberie vám to ani 20 minúť a hlavne to nie je nič veľmi náročné. Vlasy vám začnú opäť pekne rásť a navyše sa vám odvďačia aj leskom a lepšou kvalitou.

Ako na to?

  •  Ako prvé budete potrebovať kvalitné, ostré nožničky. Ak chcete byť profesionálnejšia, môžete si dokonca zaobstarať aj nožnice na strihanie vlasov.
  •  Umyte si alebo navlhčite vlasy, aby ste ich nemali šmykľavé. Keď máte vlasy mokré, budete lepšie vidieť, ako ste ich ostrihali. POZOR! Rátajte však tiež s tým, že mokré vlasy sa zdajú byť dlhšie ako v skutočnosti sú a preto sa týmto klamom nenechajte popliesť.
  •  Sadnite si pred zrkadlo na stoličku, hlavu si dajte rovno a hrebeňom si urobte v strede hlavy cestičku. Postupne prameň po prameni odstráňte prebytočné zničené vlasy podľa vašej spokojnosti.

zrcadlo

  •  Aby ste sa ku koncu uistili, či ste si vlasy ostrihali na rovnakú dĺžku a nespravili ste si moc schody, všetky vlasy dajte dokopy tak, aby boli v jednej dĺžke a zarovnajte tie, ktoré vytŕčajú.
  •  Následne vlasy vysušte, aby ste uvideli, či vám výsledok vyhovuje, ak nie ste spokojná, proces opakujte a dorovnajte to, čo ste pokazili.
  •  ODPORÚČANIE: Vždy strihajte radšej menej ako viac, aby ste neskôr vedeli prípadnú chybu ľahko napraviť. Budete tak mať viac pokusov na prípadné odstránenie chyby.

Máte dosť odvahy ostrihať si vlasy sama doma?
4.2 (83.64%)11