Nezvládate platiť pôžičku? Aj s bankou sa dá dohodnúť.

Všetky štatistiky hovoria o tom, že sa Slováci zadlžujú stále viac. Pri aktuálnych platoch, sa však nie je čomu čudovať. Pokiaľ platíme splátky na čas, je všetko v poriadku. Mnoho klientov bánk, sa však často dostane do situácie, že im neostanú financie na zaplatenie splátky. Ak ste sa v podobnej situácii ocitli aj vy, nehádžte flintu do žita. Aj takýto problém sa dá riešiť.

zoufalost
 
Pokiaľ nemôžete zaplatiť splátku za vašu pôžičku, v prvom rade komunikujte s bankou. Ak viete už dopredu, že nestihnete peniaze poslať v stanovený termín, zavolajte alebo napíšte mail ešte v predstihu. Nebojte sa uviesť i dôvody, prečo takáto situácia nastala. Nerezignujte s pocitom, že banka má stanovené pravidlá, s ktorými sa nedá pohnúť. Aj na druhej strane sedí iba človek a nie stroj. Takže i s bankou sa dá dohodnúť.
 

  • Ak nestíhate stanovený termín, väčšina bánk od vás nebude požadovať žiadne úroky navyše, pokiaľ svoju splátku uhradíte do konca aktuálneho mesiaca. Preto sa nebojte zavolať a o tejto možnosti informovať.

 
Pokiaľ so splátkami meškáte iba v rámci jedného, či dvoch mesiacov, väčšina bánk tento problém nedefinuje ako tragický. Horšie je to vtedy, ak svoje dlhy nie ste schopní splácať dlhšie. Riešenie však existuje aj v tomto prípade. Ak zájdete na pobočku, pracovník banky vám vysvetlí všetky možnosti, ktoré máte. Viete si napríklad dohodnúť splátkový kalendár, pri ktorom budú čiastky o čosi menšie.
 

  • Pri niektorých úveroch existuje i možnosť odloženia splátok. Táto možnosť je asi najlepšia. Získate totiž čas na to, aby ste potrebné financie dali dokopy.

peněženka
 
Možnosti jednoducho existujú stále. Svoje záväzky si treba plniť, nie ste však prvý ani posledný, ktorý sa dostal do ťažkej finančnej situácie. Pri nesplatení dvoch splátok vám nikto nezabaví dom, alebo auto. Základom je však komunikácia. Snažte sa byť vždy tí, ktorí budú banku kontaktovať ako prví. Nečakajte na telefonáty, alebo poštové upomienky.