On-line randenie

On-line život už zahltil takmer každého z nás. V dnešnej dobe sa už ani medzi staršími ľuďmi nenájde ba ani jeden. Ktorý by si aspoň z času na čas nezišiel na internet aby si nepozrel niečo, pre vlastnú zábavu, alebo možno aj pre potrebu. Niet sa čomu čudovať, dá sa skutočne povedať, že internet sa v poslednom storočí stal naším veľkým pomocníkom. Informácie, ku ktorým sme sa v minulosti vedeli dostať iba po dôkladnom hľadaní v knižnici máme dnes ako na dlani behom pár minút googlenia.

romantika.jpg

Takéto používanie internetu vedie k mnohým nápadom. Tak, ako vyhľadávanie informácií je normálne aj navštevovanie sociálnych sietí za účelom vlastnej zábavy, alebo chatovanie s priateľmi, ba dokonca aj s úplne neznámymi ľuďmi. Práve na takýto podnet, si ľudia začali hľadať internetové láska, na základe čoho začali vznikať najrôznejšie druhy internetového randenia.
Ľudia si začali hľadať partnerov pre život práve tu. Veď predsa, keď je také ľahké nájsť na Googli za pár sekúnd ako funguje jadrová fyzika, prečo by sme si tu nemohli nájsť aj partnera? Samozrejme, že sa to dá, avšak fungujú tu iste pravidlá, ktoré sa týkajú najmä opatrnosti. Nejeden krát už totižto ľudia naleteli mnohým, aj nebezpečným podvodníkom. Na čo si teda dávať pri takomto zoznamovaní pozor?

milenci.jpg

  • Je skutočne ten, za koho sa vydáva? Prvá, a zároveň aj najdôležitejšia zásada. Dávajte si veľký pozor na to, či si skutočne dopisujete s človekom, s ktorým si myslíte, že si píšete. Na internete totižto môže byť hocikto, nezabúdajte teda, že naivita je veľmi nebezpečná. Buďte radšej veľmi opatrní a poriadne si overte, či skutočne viete s kým máte dočinenia. Až potom si s daným človekom môžete dohodnúť schôdzku.
  • Dávajte si pozor, čo všetko o sebe na sieti prezrádzate! Ľudia sú občas príliš neopatrní čo sa týka zverejňovania osobných vecí na sociálnych sieťach. Pred tým, ako sa rozhodnete na web o sebe dať úplne všetko od profilovej fotky, výšky, farby vlasov, až po adresu a dobre že nie aj číslo kreditnej karty, poriadne sa zamyslite, či je to skutočne nutné, svoje súkromie si treba strážiť!