Pred spustením veľkého cloudu spoločnosti Google je tu stav streamingových služieb

Keď sa vydáme na konferenciu Game Developer Conference (GDC), čakáme na netrpezlivo očakávané oznámenie spoločnosti Google 19. marca s podrobnosťami o platforme cloudových hier (Project Stream a Project Yeti). Uložme teda kontrolný bod nášho súčasného stavu.
 
počítač

V cloudových hrách prebieha spracovanie na vzdialenom serveri, ktorý "streamuje" renderované snímky do vášho lokálneho zariadenia, ktoré posiela spätné príkazy na základe vašej aktivity v hre. Ľudia sa k tomu prihlásili ako "streamovanie hier".
 
Aktívny obojsmerný charakter hry ho však odlišuje od tradičného filmového a hudobného vysielania. To je tiež odlišné od Twitch-ako hra vysielania, čo je dôvod, prečo dávam prednosť "cloud hry."
 
Tento výraz ho tiež odlišuje od domáceho streamingu – obsluhovaného originálnym Steam Link, HP Omen Game Stream, mobilným AMD Link a mnohými ďalšími – kde spúšťate hry z miestneho systému na hranie na menej výkonných zariadeniach. tieto zariadenia sú stále v rovnakej sieti. Sú tiež odlišné od online multiplayerových hier, ako je Fortnite, ktoré bežia úplne v oblaku, ale stále vykonávajú väčšinu spracovania na vašom zariadení.
 
Najpokročilejšia možnosť cloudových hier – a tým myslím dobrú rovnováhu funkcií a výkonu – pochádza od najmenšej spoločnosti. Blade používa virtuálne stroje na báze cloudu s názvom Shadows. Akonáhle sa prihlásite, väčšinou nemôžete povedať, že nepoužívate lokálnu pracovnú plochu.

konzole
 
To znamená, že môže spúšťať akúkoľvek hru Windows od kohokoľvek, s akýmkoľvek spúšťačom – to nie je obmedzené na konkrétnych partnerov. A pokiaľ ide o podporu zariadenia, Blade je pred takmer všetkými konkurentmi. Ponúka malý 140 dolárov box (Shadow Ghost) s Bluetooth a USB porty pre klávesnice, myši a kontroléry, a háčiky TV alebo monitor na váš tieň; má tiež Android, MacOS a Linux aplikácie, zatiaľ čo iOS je v beta verzii. Nedávno sa rozbehol Hive, komunitné chatové a kooperačné rozhranie vám umožňuje prezerať a ovládať obrazovky iných hráčov, ako aj vaše vlastné.