Schody, ktoré vydržia

Jedným druhom rekonštrukcie, pri ktorom by ste určite mali vedieť, čo chcete a zvyšok zveriť do rúk odborníkom, je rekonštrukcia schodiska. Keďže ide o jeden z najfrekventovanejších priestorov v dome, musí vyhovovať nielen tvarom a rozmermi, ale aj povrchovou úpravou. Tá môže byť prevedená stierkovaním.
Schody môžu byť obložené platňami alebo takzvaným „L- kom“.
Schodisko musí byť pohodlné, bezpečné, pevné, no zároveň ľahké, ľahko udržiavateľné a odolné.

schodiště

Materiál schodov
Pokiaľ ide o materiál, výber je široký. Schody môžu byť drevené, kamenné, tehlové, betónové, oceľobetónové, z pórobetónu, kovové alebo kombinované. Ľudia často volia drevené schody kvôli tomu, že drevo robí dobre každému interiéru. Netreba však zabúdať na to, že drevené schody sú horľavé (preto sa odporúča odmietnuť ich zo spodnej strany, stanú sa tak polo horľavé) a tiež na to, že drevo síce veľmi pekne vyzerá, ale vyžaduje si pravidelnú špeciálnu starostlivosť a nikdy nebude také odolné, ako schody z pohľadového betónu.

Novinky a trendy v stavbe schodov
Práve pohľadový betón sa stáva materiálom číslo jeden v moderných a minimalistických interiéroch. Má mnoho nesporných výhod. Má uzatvorený povrch, čo znamená, že je odolný nielen proti bežnej špine, ale aj mastnote. Dá sa ľahko očistiť a je zase ako nový. Neostávajú na ňom fľaky a nemení farby. No keďže betón sa dá pigmentovať, môže byť v rôznych odtieňoch sivej až po elegantný atracit.

schody

Má vysokú odolnosť voči oderu
Betón má unikátnu štruktúru a výborné vlastnosti, je odolný voči vode a vlhkosti, voči mrazu aj ohňu. Je tiež veľmi pevný a nenáročný na údržbu. To z neho robí ideálny materiál nielen na fasády budov, ale aj do interiéru, kam v podobe dlažby, obkladov, stierky, schodov, kozubu, nábytku, kuchynskej pracovnej dosky alebo drobných doplnkov ako sú lampy, vázy či misky vnáša jedinečnosť a originalitu. Málokto vie, že betónový povrch sa dá vyleštiť. Môže byť matný alebo lesklý.

Schody, ktoré vydržia
5 (100%)2